English version

 
 
 
 
 
 
Tatra 43/52, po 25 rokoch...

Naša úplne prvá nákladná Tatra bola typ 43/52 a písal sa vtedy rok 1977. Objavili sme ju až na Myjave, u jej vtedy prvého majiteľa. Starý pán ju vlastnil od novoty až do roku 1948, kedy mu bola znárodnená, no zostal naďalej aspoň jej vodičom a omnoho neskôr keď doslúžila v tom úžasnom socialistickom podniku, tak si ju odkúpil naspäť.

Nejaký čas ešte jazdila, asi do konca 60-tych rokov a potom ju odstavil do stodoly kde sme ju v roku 1977 objavili.

Starý pán sprvoti nechcel predať, veď Tatra bola celý jeho život, no nakoniec sme sa dohodli, že Tatra sa bude sťahovať k nám. V tej dobe nebolo veľa možností a tak ako jediný vtedy možný spôsob bol traktor Zetor a nízky príves. Oboje sa podarilo zohnať a mohlo sa vyraziť na cestu.

Cesta merala 80 kilometrov a Zetor ju urazil šialeným tempom za 3 hodiny. Tatru sme vytlačili zo stodoly, ale na príves išla silou vlastného motora. Starý pán sa len veľmi ťažko lúčil, nie s nami, ale s Tatrou, nakoniec ale všetko dobre dopadlo.

Spiatočná cesta trvala niečo vyše 4 hodín, pretože Zetor nie je Tatra, a keďže je jeho motor chladený vodou a tej bolo občas v chladiči málo, tak bolo treba počas cesty dolievať.

Ale inak bez problémov sme dorazili domov a zložili Tatru na dvore, odkiaľ sa neskoršie presťahovala pod strechu a cez zimu 1977/78 sa začala renovácia.

A týmto sa to vlastne všetko začalo...


  © 2001 - 2003TATRATRUCK - Všetky práva vyhradené
  Webdesign by Milan Šuba